Kabul ve Kayıt Koşulları

Ösym İle Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler İçin Bilgiler

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’ne YKS ile kabul edilen Lisans ve önlisans öğrencilerimiz, üniversiteye ilk kayıt işlemlerini, ÖSYM tarafından belirlenen tarihler arasında E-devlet üzerinden ya da ilgili tarihlerde üniversiteye kayıt için gerekli belgelerle birlikte gelerek gerçekleştirebilirler.

Dikey Geçiş Sınavı ile Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler İçin Bilgiler

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’ne DGS ile kabul edilen Lisans ve önlisans öğrencilerimiz, üniversiteye ilk kayıt işlemlerini, ÖSYM tarafından belirlenen tarihler arasında üniversiteye kayıt için gerekli belgelerle birlikte gelerek gerçekleştirebilirler.

Özel Yetenek Sınavı ile Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler İçin Bilgiler

Özel Yetenek sınavı başvuruları web sitesinde duyurulan tarihler arasında yapılmaktadır. Sınavlar, Yükseköğretim Kurulu Esasları çerçevesinde yapılmakta olup, programramlara kayıt hakkı kazanan öğrenciler üniversiteye gerekli belgeler ile birlikte gelerek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Yatay Geçiş Kontenjanı ile Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler İçin Bilgiler

Yatay geçiş kontenjanı ile kayıt işlemleri “Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” çerçevesinde yapılacak olup, kayıt hakkı kazanan öğrenciler gerekli belgelerle birlikte Üniversiteye gelerek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.